W zeszłym tygodniu zastanawialiśmy się nad tym, czym jest prawdziwa przyjaźń i jaki warunek musi zostać spełniony, aby mogła ona zaistnieć. Pójdźmy dzisiaj o krok dalej.

Trudna lekcja. Konieczna lekcja

W Księdze Syracha czytamy: „Bywa przyjaciel, ale tylko jako towarzysz stołu, nie wytrwa on w dniu twego ucisku. W powodzeniu twoim będzie jak drugi ty, z domownikami twymi będzie w zażyłości. Jeśli zaś zostaniesz poniżony, stanie przeciw tobie i skryje się przed twym obliczem (6, 10-12).

Być może czytając te słowa czujesz niepokój, bo nie chciałbyś doświadczyć czegoś podobnego w swoim życiu. Muszę Ci jednak powiedzieć, że choć ta lekcja jest bardzo trudna to jest konieczna, abyś mógł/mogła przekonać się, czy człowiek, którego nazywasz swoim przyjacielem jest nim naprawdę.

Ja tę lekcję przerobiłem na własnej skórze wiele razy. Na przestrzeni mojego życia przypominam sobie wiele osób, które deklarowały przyjaźń, ale w trudnych momentach znikały, albo stawały przeciw mnie. Ja jednak jestem wdzięczny losowi za to, że mogłem odrobić te lekcje, bo dzięki nim jestem teraz dużo ostrożniejszy w nazywaniu ludzi moimi przyjaciółmi. […]

Cały artykuł, a także inne z tego cyklu, przeczytasz w eBooku, który za darmo pobierzesz z mojej strony.
Znajdziesz go tutaj: https://www.wiktortokarski.pl/produkt/przyjazn-ebook
Serdecznie zapraszam!

O mnie
Oferta
Kontakt