Strona główna » O mnie » Trener biznesu
Trener biznesu2023-05-13T11:04:56+02:00
Trener biznesu pracuje

Czym zajmuje się trener biznesu?

Trener biznesu to stosunkowo nowy zawód. Ja pierwsze szkolenia biznesowe prowadziłem w 2008 roku. Wtedy stawiałem moje pierwsze kroki. Obecnie moja praca zawodowa koncentruje się wokół dwóch osi. Jedną z nich jest coaching (jestem business coachem i life coachem), a drugą jest – właśnie – prowadzenie szkoleń, w tym szkoleń dla biznesu. Jestem więc coachem i trenerem biznesu.

Kim jest trener biznesu?

Trener biznesu to ekspert zajmujący się prowadzeniem szkoleń z zakresu kompetencji miękkich. Szkolenia te ukierunkowane są na rozwój ogólnie pojętego biznesu, a więc po pierwsze pracowników i ich kompetencji oraz – w dalszej konsekwencji – firmy jako takiej. Praca trenera biznesu polega na zdiagnozowaniu potrzeb szkoleniowych, przygotowaniu szkolenia, które odpowie na te potrzeby, przeprowadzeniu go, a także ewaluacji. Trener biznesu prowadzi cały ten proces od początku do końca mając na uwadze realizację celów postawionych przez firmę zamawiającą szkolenie.

Trener biznesu dla mojej firmy?

Tematów, z których prowadzone są szkolenia dla firm jest bardzo wiele. Ja – jako trener biznesu – pomagam firmom i ich pracownikom szkoląc z następujących tematów:

 • komunikacja w zespole;
 • przekazywanie informacji zwrotnej (feedback wzmacniający i feedback korygujący);
 • motywowanie pracowników;
 • automotywacja;
 • zarządzanie stresem;
 • zarządzanie konfliktem;
 • budowanie postawy asertywnej;
 • zarządzanie czasem;
 • sytuacyjne delegowanie zadań;
 • wyznaczanie celów biznesowych;
 • równowaga między pracą a życiem osobistym;
 • narzędzia coachingowe w pracy menedżera;
 • trening trenerów wewnętrznych;
 • wystąpienia publiczne.

Na czym polegają szkolenia prowadzone przez trenera biznesu?

Szkolenia prowadzone przez trenerów biznesu to praca z grupami liczącymi od kilku do kilkunastu osób (niekiedy kilkudziesięciu), która jest ukierunkowana na rozwój określonych kompetencji. Jako trener biznesu zwracam uwagę nie tylko na realizację celów szkoleniowych, ale także na to, aby odpowiedzieć na konkretne potrzeby uczestników szkolenia. Zajęcia odbywają się w serdecznej atmosferze, a uczestnicy zdobywają wiedzę i trenują nowe umiejętności w bezpiecznym dla nich środowisku. Formy wykładowe zajmują zaledwie 10 do 15% ogólnego czasu szkolenia, co przekłada się na duże zaangażowanie uczestników i efektywność w przyswajaniu nowej wiedzy.

Trener biznesu. Jak skorzystać z usług?

Jeśli jesteś właścicielem firmy, albo osobą odpowiedzialną za szkolenia zapraszam Cię do kontaktu. Jako trener biznesu chętnie dowiem się czego potrzebujesz i przygotuję program szkolenia, który będzie odpowiadał na konkretne potrzeby Twojej firmy i jej pracowników. Możesz też skorzystać z propozycji gotowych programów szkoleniowych, które znajdziesz na mojej stronie (kliknij tutaj). W mojej ofercie znajdziesz zarówno szkolenia kierowane do wszystkich pracowników jak i te dedykowane osobom zarządzającym (menedżerom, kierownikom, liderom). Najkrótsze szkolenia trwają 1-2 dni, a inne,  np. Akademię menedżera, realizujemy w 6 dni (3 zjazdy po 2 dni szkoleniowe). Jako trener biznesu szkolę na terenie całej Polski, ale też chętnie przyjmę oferty szkoleń poza jej granicami (szkolę w języku polskim lub angielskim).

Szukasz sposobów na rozwój osobisty?

Napisz, zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Opinie klientów

Skorzystałem z ok. 10 indywidualnych sesji coachingowych online u Wiktora i bardzo cenię sobie efekty, jakie one przyniosły, co więcej, widzę, że ten proces cały czas trwa, mimo, że zakończyliśmy współpracę ponad rok temu. Przede wszystkim podbudowałem swoje poczucie wartości i dowiedziałem się o swoich mocnych stronach oraz o tym, jak pracować nad obszarami, które wymagają u mnie polepszenia i rozwoju. Cały proces odbywał się w serdecznej i pełnej empatii atmosferze, aczkolwiek podejście Wiktora było konkretne i absolutnie nie folgował mi, dzięki czemu ten proces oceniam jako bardzo owocny. Serdecznie polecam coaching u Wiktora szczególnie tym, którzy oceniają się jako osoby bardzo wrażliwe, z dużymi potrzebami duchowymi, ponieważ na pewno znajdziecie podczas tych spotkań dużo zrozumienia i wsparcia, co pomoże się Wam otworzyć i przyśpieszyć cały proces. Bardzo Ci dziękuję Wiktor za pomoc na mojej drodze. Liczę na to, że jeszcze przyjdzie czas, że będziemy kontynuować naszą współpracę. Pozdrawiam serdecznie.

Michał Rudaś, muzyk

Mój coaching pod czujnym okiem Wiktora trwał 1,5 roku. Tyle czasu potrzebowałam aby odważnie pójść dalej naprzód przez życie. Zapisałam się aby pracować nad swoją asertywnością. Pamiętam dzień gdy Wiktor zapytał się mnie „Kasiu kochasz siebie?”. Lubiłam się ale moja miłość do siebie była gdzieś daleko. I myślę, że to kluczowe pytanie było przełomem. Mogę z całym przekonaniem powiedzieć że praca z Wiktorem w tym temacie była dla mnie najważniejszą lekcją miłości do siebie i innych jaką mogłam otrzymać. […] Lepszego coacha nie mogłam sobie wymarzyć. Nie tylko dobrego trenera ale i człowieka z pasją. Wrażliwość empatia, mądrość, umiejętność dzielenia się wiedzą to Wiktor.

Katarzyna Guz, księgowa

Miałam niesamowitą przyjemność uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez Pana Wiktora. Niesamowite jakie umiejętności posiada ten człowiek, jak potrafi sprawić, że zazwyczaj zamknięci w sobie ludzie otwierają się i zaczynają uśmiechać. Emanuje z Niego życzliwość, ciepło. On, po prostu, kocha ludzi a profesjonalizm i podejście do nas sprawiły, że szkolenie na które nikt z nas nie miał ochoty przyniosło nam wiele radości. Wspaniały człowiek i trener, gorąco polecam.

Renata Pawłowska

Wiktor, coach z powołania. Człowiek, dzięki któremu zaczęłam patrzeć na świat z innej perspektywy. Mentor, któremu zawdzięczam ogromną przemianę psychiczną i fizyczną. Osoba, której będę wdzięczna za przekazaną wiedzę i możliwość jej poznania.

Joanna Marek

Miałam ten zaszczyt uczestniczyć na szkoleniach prowadzonych przez Wiktora Tokarskiego, które były przeprowadzone profesjonalnie i w miłej atmosferze, bardzo ciekawe i pouczająco. Wiele z tych zajęć wyniosłam i wprowadziłam kilka zmian w swoim życiu. Wiktor to dobry człowiek. Umie doradzić, wysłuchać i pomóc. Jest to osoba godna zaufania, szczera, konkretna, inteligentna, a na dodatek ma świetne poczucie humoru. Polecam z całego serca!

Justyna Wilk-Fijołek

Gratuluję profesjonalizmu i zaangażowania w każdym detalu. Szkolenie przeprowadzane w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze w sposób ciekawy, a co najważniejsze bardzo efektywny. Szczerze Polecam!!!

Mariola Tokarczyk

Szkolenie godne polecenia. W ciekawy sposób przedstawione i omówione zostały trudne zagadnienia z licznymi praktycznymi przykładami i zastosowaniami. Trener komunikatywny, otwarty na sugestie i potrzeby słuchaczy. Serdecznie polecam Wiktora.

Agnieszka Barnowska

Warsztaty z Wiktorem to wielka przyjemność, ciekawe i pouczające, otwierające umysł i oczy na wiele ważnych kwestii, ludzi i świat. Wiktor oprócz przekazywania cennej wiedzy na każdym spotkaniu zaraża swoim entuzjazmem i pozytywną energią. To pełen pasji, konkretny profesjonalista! Polecam każdemu, kto chce odmienić coś w swoim życiu!

Katarzyna Kulpa

Miałam okazję poznać Wiktora i uczestniczyć na jego zajęciach. Wspaniały człowiek z powołaniem. Uwielbia pracę z ludźmi, a ludzie pracę z nim. Bardzo polecam! Ja osobiście jestem zachwycona. Gratuluję. Oby tak dalej. Dziękuję.

Aneta Geleta

Szkolenie w którym uczestniczyłam było bardzo treściwe i motywujące. Wiktor jest świetnym fachowcem i wspaniałym człowiekiem. Szczerze polecam.

Zofia Ziemnik

Wiktor to bardzo dobry człowiek i trener. Potrafi wysłuchać , doradzić i pomóc. Warsztaty z nim to sama przyjemność. Polecam!

Katarzyna Kijanka

Wiktor to bardzo miły i sympatyczny człowiek. Ma podejście do ludzi. Szkolenie było bardzo ciekawe.

Joanna Lorek

Zajęcia które prowadził Wiktor, były niezwykle pouczające i ukazujące rzeczy na które nie zwracamy uwagi bądź patrzymy na dane rzeczy w złym świetle do rzeczywistości. Polecam organizowane przez Wiktora szkolenia wszystkim osobom które chcą zmienić coś w swoim myśleniu i zacząć na nowo widzieć świat, ludzi i wydarzenia z życia w innych kolorach niż do tej pory. Atmosfera na zajęciach jest niezwykle miła i spokojna. Polecam warsztaty prowadzone przez Pana Wiktora każdemu.

.

Patryk Śniegucki

Serdecznie polecam współpracę z Wiktorem jako coachem personalnym. W trakcie naszych spotkań Wiktor pomógł mi samodzielnie okryć blokujące mnie przekonania i nawyki. Na każdym etapie czułam pełne wsparcie, bezpieczeństwo i zrozumienie. Coaching z Wiktorem pomógł mi znaleźć najlepsze rozwiązania na dziś i nie mam wątpliwości, że to czego się nauczyłam pomoże mi również w przyszłości.

Michelle Antonik

Wiktor to bardzo mądry i dobry człowiek. Zajęcia prowadzone przez Niego były ciekawe, pouczające i zabawne w pewnych momentach. Myślę, że wiele z tych zajęć wyniosłam bardzo się cieszę, że miałam okazję poznać Pana Wiktora i dziękuję.

Kasia Oleksyk

Polecam szkolenie prowadzone przez Wiktora. Ten człowiek naprawdę wie co robi i kocha to robić .Potrafi dotrzeć do człowieka nawet nie wiadomo kiedy i pomimo, że bardzo się przed tym bronimy. Jestem mu bardzo wdzięczna za to, że potrafił mi pomóc uwierzyć w siebie, dał ogromnego „kopa”. Polecam każdemu. Wiktor jest naprawdę człowiekiem z powołaniem i bardzo otwartym na ludzi.

Anka Postrożny

Bardzo polecam Wiktora, jako coacha/trenera ze względu na to, że w trakcie spotkań stwarza przyjazną i komfortową atmosferę. Jest 100% profesjonalistą, maksymalnie skupionym na tym, żeby pomóc zrealizować założone cele. Nawet gdy ktoś usilnie próbuje wyprowadzić go z obranych torów 🙂 Bardzo dziękuję!

Katarzyna Kałamarz

Na pierwsze zajęcia szłam zdenerwowana. Nie wiedziałam czego się spodziewać po prowadzącym. Po kilku minutach Wiktor dał się poznać jako człowiek który lubi kontakt z ludźmi. Jest to właściwa osoba na właściwym miejscu. Polecam!!!

Justyna Bodziony

Miałam przyjemność uczestniczyć w szkoleniach Wiktora. Jest osobą bardzo kompetentną i odpowiednio wykształconą. Wie co robi i robi to z pasją. Bije od niego ciepło i zaufanie. Ma doskonały przekaz, którym potrafi dotrzeć do największego niedowiarka. Człowiek dzięki któremu poznałam lepiej siebie, swoje mocne i słabe strony. Który zachęcił mnie do walki o siebie i swoje marzenia. Polecam każdemu żeby choć raz miał wziął udział w jego warsztatach i przekonał się jaki to dobry mentor. Wiktor potrafi pokazać jaki człowiek jest, czego pragnie w głębi serca, jakie są jego marzenia i zmotywować do działania. Jeszcze raz dzięki Wiktor, że stanąłeś na mojej drodze i potrafiłeś dotrzeć do mnie. Pozdrawiam gorąco.

.

Jadwiga Zgrzeblak-Twardowska

Bardzo pouczające zajęcia, prowadzone w miłej atmosferze. Wiktor to sympatyczny, miły człowiek.

Agnieszka Ruchała

Serdecznie polecam Wiktora. Zajęcia, które prowadził były bardzo ciekawie i pouczające. Bardzo dużo mogłam z nich się nauczyć. Chwila prywatnej rozmowy z Wiktorem pomogła mi spojrzeć na moje osobiste problemy zupełnie z innej perspektywy. Dużo jego rad wprowadziłam w swoje życie i z tego bardzo się cieszę.

Beata Kurzeja

Zajęcia z Wiktorem były super! Z miłą chęcią się w nich uczestniczyło chociaż przed pierwszym spotkaniem były obawy. Jednak na końcu szkolenia przyszła myśl, że szkoda, że to się tak szybko skończyło.

Elżbieta Rams

Wiktor to fantastyczny trener i fantastyczny człowiek, który chce i potrafi zrozumieć drugą osobę. Szkolenie potrafi zamienić w świetną zabawę, dzięki czemu nie wieje nudą, a człowiek przyswaja informacje z przyjemnością. Na zajęciach nie czujesz się jak w szkole choć zadaje zadania domowe!!! Polecam z całego serca i pozdrawiam gorąco.

Sylwia Głowa

Uczestniczenie w szkoleniu prowadzonym przez Wiktora, to sama przyjemność. Myślę że jest to człowiek który uwielbia swoją pracę i dzięki temu tak potrafi dotrzeć do ludzi, do konkretnego człowieka. Wiktor jeszcze raz dziękuję za to, że mogłam dzięki Tobie zrozumieć wiele spraw, o których wcześniej nie miałam pojęcia.

Bernadeta Szczurek

Pan Wiktor to osoba bardzo konkretna otwarta na ludzi i elastyczna. Jest bardzo kompetentny w tym co robi posiada wspaniałą wiedzę w wielu dziedzinach. Jego zajęcia były niezwykle ciekawe, prowadził je w sposób zrozumiały dla każdego. Nawet jeśli ma się lenia, aby uczestniczyć w zajęciach, to po pierwszym spotkaniu ma się ochotę na więcej i więcej… Osobiście polecam serdecznie współpracę z Panem Wiktorem.

Aga Wojciechowska

Zdecydowanie polecam coaching z Wiktorem. Nasza współpraca trwała około dwóch lat. Często poruszałem trudne dla mnie osobiste sprawy zawsze znajdując zrozumienie i wsparcie. Miałem też przyjemność uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez Wiktora. Pełen profesjonalizm.

Jakub Grywalski

Trener biznesu – szkolenia dla Twojej firmy

Szkolenia dla menedżerów

First Time Manager rysuje na przezroczystej tablicy

aaaaaa
First Time Manager

Szkolenie dla początkujących menedżerów

24 godziny
(3 dni)

Szkolenia dla menedżerów w niewielkim gronie

aaa
Skuteczny Menedżer

Szkolenie dla menedżerów wszystkich poziomów

24 godziny
(3 dni)

Kompetencje menedżerskie młodej kobiety

aaa
Akademia Menedżera

Zaawansowane szkolenie dla menedżerów wszystkich poziomów

48 godzin
(6 dni)

Szkolenia dla managerów - delegowanie zadań

Efektywny pracownik. Delegowanie i motywowanie

Szkolenie dla menedżerów wszystkich poziomów

16 godzin
(2 dni)

Szkolenia dla pracowników

Szkolenia pracowników dają siłę!

Zwiększanie własnej efektywności w pracy

Szkolenie dla pracowników
aaa

16 godzin
(2 dni)

skuteczna komunikacja w zespole szkolenie

Skuteczna komunikacja w zespole

Szkolenie dla pracowników
aaa

16 godziny
(2 dni)

Trudny klient nie straszny pracownikowi call center

Trudny klient. Jak sobie z nim radzić?

Szkolenie dla pracowników obsługi klienta (w tym call centers)

16 godzin
(2 dni)

Rozwój osobisty w głowie mężczyzny

Sukces leży w Twojej głowie – rozwój osobisty pracowników

Szkolenie dla pracowników
aaa

8 godzin
(1 dzień)

Zadzwoń lub napisz

+48 530 535 539

kontakt@wiktortokarski.pl

tokarski.wiktor

Ostatnio na blogu

Wpływ przekonań na życie i karierę. Jak odkryć i zmienić negatywne przekonania

piątek, 2 czerwca, 2023|

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego robisz to, co robisz w swojej pracy? Dlaczego podejmujesz [...]

Wiktor Tokarski coaching mentoring szkolenia

Instytut Szkoleń i Coachingu Wiktor Tokarski

Tytuł

Przejdź do góry