Executive coaching2022-11-28T14:42:50+01:00
CEO planuje działania

Executive coaching

Executive coaching jest tą formą coachingu, której podmiotem pracy są właściciele firm, członkowie zarządu oraz najwyższa kadra menedżerska. Celem executive coachingu jest pomoc w rozwoju kompetencji potrzebnych do zarządzania firmą/zespołami, rozwiązywanie problemów, a także rozwój innych kompetencji potrzebnych na stanowiskach zarządczych.

Dla kogo jest executive coaching – coaching menedżerski?

Z powyższej definicji wynika, że adresatami executive coachingu są wyłącznie właściciele firm, członkowie zarządów oraz najwyższa kadra menedżerska (top managerowie). Część metodologów coachingu rozszerza tę grupę o pozostałych menedżerów definiując executive coaching jako usługę dedykowaną wszystkim, którzy w swoim zawodowym życiu zajmują się zarządzaniem ludźmi, a nie tylko najwyższej kadrze menedżerskiej.

Tematy na coaching menedżerów – executive coaching

Wspomniałem wyżej, że celem sesji w ramach executive coachingu jest pomoc w rozwoju kompetencji koniecznych do zarządzania firmą/zespołami, rozwiązywanie problemów i rozwój kompetencji zarządczych. Można tu wymienić przykładowe tematy do pracy w executive coachingu:

 • zarządzanie firmą;
 • misja, wizja i wartości firmy w praktyce;
 • zarządzanie procesami komunikacyjnymi w firmie;
 • dbałość o procesy wewnątrzfirmowe;
 • rozwój pracowników;
 • zapobieganie wypaleniu zawodowemu;
 • work-life balance.

Executive coaching (coaching dla menedżerów) – realizacja procesu

Z moimi klientami pracuję w czasie sesji executive coachingu realizowanych osobiście (najczęściej w siedzibie firmy) lub online/przez telefon. Sposób realizacji procesu jest uzależniony od klienta, jego możliwości i dyspozycyjności czasowej. Sesje executive coachingu odbywają się najczęściej co dwa lub cztery tygodnie i trwają od 50 do 80 minut. Możliwe są też sesje coachingu on the job nazywanego także shadow coachingiem.

Praca w procesie dokonuje się w czasie poufnych sesji, w których klienci koncentrują się nad realizacją wyznaczonych celów (celu ogólnego – na cały proces coachingu oraz celów szczegółowych – wyznaczanych na każdej sesji).

Ilość sesji zależna jest od klienta, a uwarunkowana takimi czynnikami jak: rodzaj celów do realizacji, tempo indywidualnej pracy klienta oraz częstotliwość odbywania sesji.

Zwykle bywa tak, że klienci korzystający z executive coachingu rozpoczynają pracę z częstotliwością spotkań odbywanych raz na dwa tygodnie, aby po pewnym czasie odbywać sesje raz w miesiącu lub raz na kilka tygodni.

Jakie korzyści może przynieść coaching menedżerski?

Executive coaching to korzyści nie tylko dla osób, które go odbywają (właścicieli firm, członków zarządu czy top menedżerów), ale także całej organizacji. Wśród licznych korzyści można wymienić następujące:

 • rozwój kompetencji zarządczych;
 • usprawnienie procesów;
 • przyśpieszenie podejmowania trafnych decyzji;
 • uzyskiwanie nowej perspektywy;
 • ukierunkowanie na osiąganie celów i rozwój;
 • dbałość o dobrostan osobisty (work-life balance).

Szukasz sposobów na rozwój swojej firmy i swój własny?
Zapraszam do skorzystania z executive coachingu.

Napisz do mnie lub zadzwoń.

Kontakt

Executive coaching – kup sesję

Executive coaching

350PLN
 • Spotkanie osobiste
 • Czas trwania sesji 50 minut

Executive coaching

500PLN
 • Spotkanie osobiste
 • Czas trwania sesji 80 minut

Executive coaching

300PLN
 • Sesja przez telefon/skype
 • Czas trwania sesji 50 minut

Executive coaching

450PLN
 • Sesja przez telefon/skype
 • Czas trwania sesji 80 minut

Opinie klientów

Wiktor pomógł mi przejść przez duże zmiany – wspierał mnie swoją wiedzą w przygotowaniu do przejęcia 350-osobowego zespołu. Korzystałem z sesji coachingowych zarówno w kwestiach zawodowych jak i prywatnych. Coaching indywidualny prowadził również dla osób z mojego zespołu. Poza tym szkolenia, które Wiktor prowadził dla Pracowników, którzy rozpoczynali swoją drogę z zarządzaniem, były zawsze wysoko oceniane przez uczestników i przeze mnie. Polecam współpracę z Wiktorem!

Marcin Mańko, Kierownik Sprzedaży Detalicznej, Time Trend

W grudniu 2018 r. brałem udział w prowadzonym przez p. Wiktora szkoleniu Master Manager. Jestem z niego bardzo zadowolony, ponieważ z jednej strony uporządkowało mi ono wiedzę a z drugiej dzięki niemu spojrzałem na swoje kompetencje w nowy sposób. Po szkoleniu zacząłem bardziej świadomie wykorzystywać swoje mocne strony i lepiej dobierałem sposób współpracy z osobami wokół mnie. W roku 2019 miałem przyjemność uczestniczyć w sesjach coachingu indywidualnego prowadzonych przez p. Wiktora. Były to dla mnie spotkania pomagające radzić sobie z problemami życia zawodowego. Znalazłem w nich również dużo rozwiązań, które wykorzystuje prywatnie. Ceniłem sobie szczególnie bardzo trafne zadawanie pytań przez p. Wiktora, które przybliżały mnie do odpowiedzi oraz zwiększały ilość dostępnych rozwiązań w ważnych dla mnie sprawach, ale co też było dla mnie wyjątkowo cenne pozostawiały mnie z ważnymi refleksjami. Szczególnie polecam spotkania z p. Wiktorem osobom szukającym połączenia merytorycznego przygotowania, fachowej pomocy w rozwoju zawodowym i ceniącym sobie brak budowania dystansu pomiędzy szkoleniowcem/coachem a osobą, która szuka u niego rozwoju.

Kamil Bekier, General Manager, Noble Place - Legic Ltd.

Miałam przyjemność uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez Wiktora, a także brałam udział w indywidualnych sesjach coachingowych. Wiktora cechuje wyjątkowy profesjonalizm i wysokie umiejętności interpersonalne, ale także wyjątkowe podejście do każdego. Jakość prowadzenia szkoleń grupowych jak i indywidualnych zawsze była na wysokim poziomie. Wiktor bardzo mi pomógł na początku drogi managera. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Wiktorem i serdecznie polecam każdemu, kto chce się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności nie tylko biznesowe.

Dominika Błachnio, Specjalista ds. Importu i Marketingu, Grupa ZIBI S.A.

Miałam i mam nadal okazję pracować z Wiktorem zarówno podczas organizacji szkoleń, jako również uczestnik oraz w sesjach coachingowych. Wiktor w czasie współpracy wykazuje się pełnym zaangażowaniem, zawsze przygotowany do każdego spotkania, przy tym niezwykle wykazując empatię do każdego z uczestników. Pełen profesjonalizm – w częściach merytorycznych, indywidualne podejście. Szkolenia prowadzone przez Wiktora zawsze kończyły się uśmiechem u każdego uczestnika i zadowoleniem. Profesjonalista w swoim fachu. Jako osoba – życzliwy, wzbudzający zaufanie, a uśmiech towarzyszy Wiktorowi nieustannie.

Monika Kotalczyk, HR Coordinator, HR Business Partner, Grupa ZIBI S.A.

Z coachingu u Wiktora korzystałem przez 2 lata. Dzięki niemu zdobyłem motywację do stawania się lepszym człowiekiem w tym lepszym pracownikiem. Dzięki pracy z Wiktorem odkryłem swoje silne strony i nauczyłem się radzić sobie ze słabościami. Nauczyłem się też planować zadania tak aby zrealizować je na czas i ograniczyć stres związany z presją terminu, co przydaje mi się codziennie w mojej pracy zawodowej. Wiktor pomógł mi zmienić moje podejście do pracy, dzięki temu jej wykonywanie daje mi więcej satysfakcji. W pracy z Wiktorem ceniłem sobie jego rzetelność, punktualność i umiejętność dostosowania się do mojego tempa pracy. Polecam współpracę z Wiktorem wszystkim, którzy chcieliby rozwinąć się zawodowo, ale uważają, że osiągnęli już szczyt swoich możliwości. Wiktor potrafi przesunąć tą granicę.

Robert Rodzinka, Dyrektor Finansowy, Villa Verde

Decyzję o shadow coachingu podjęłam z pełną świadomością trudności i konsekwencji. Zdecydowałam się na współpracę z Wiktorem, bowiem byłam pewna jego wysokich kompetencji i dobrych intencji. Dla mnie było to bardzo ciekawe doświadczenie, które pozwoliło mi uczyć się w czasie rzeczywistym, ale również wprowadzać zmiany na podstawie uzyskanej informacji zwrotnej.

Trzeba przyznać, że Wiktor jest świetnym obserwatorem i doskonale zauważa ważne aspekty, które niewidoczne dla mnie znacznie utrudniały realizację zaplanowanych czynności.

Praca z Wiktorem w obszarze shadow coachingu w moim naturalnym środowisku pozwoliła mi na wypracowanie skuteczniejszych praktyk, które obecnie znacznie poprawiają efektywność pracy i osiąganie celów. Podczas pracy Wiktor wykazał się ogromnym profesjonalizmem i był w pełni zaangażowany a udzielane informacje zwrotne były szczere i budujące. To co uzyskałam dzięki tej współpracy, to solidne podstawy do wprowadzania korzystnych zmian w moich codziennych obowiązkach oraz wskazówki do lepszego funkcjonowania w otoczeniu.

Shadow coaching z Wiktorem to inspirujące doświadczenie. To jak dawka tlenu w drodze na szczyt.

Joanna Antonik, Koordynator Sprzedaży, Trener, Allianz Polska S.A.

Pracowałam z Wiktorem indywidualnie i brałam udział w szkoleniach prowadzonych dla większej grupy. Pełen pozytywnej i dobrej energii, skutecznie pozwala budować wiarę w siebie i odbudowywać pogmatwane relacje z innymi ludźmi. Pozwala uwierzyć we własne możliwości i daje wskazówki jak to osiągnąć. Szczerze polecam każdemu Wiktora jako coacha w celach prywatnych jak i zawodowych.

Marzena Trejnis, Sales Marketing Manager, Noble Place - Legic Ltd.

Zarówno coaching jak i szkolenie „Master Manager” były przeprowadzane są na wysokim poziomie. Na uwagę zasługuje rzetelny sposób poruszanych zagadnień związanych z tematem szkolenia, indywidualne podejście, otwartość, komunikatywność oraz partnerski styl. Wiktor reprezentuje wysoki poziom merytoryczny podczas spotkań coachingowych oraz szkoleniowych. Nie boi się nowych wyzwań i chętnie stosuje nowatorskie rozwiązania na sali szkoleniowej. Potrafi wybrać odpowiednie narzędzia i techniki prowadzenia zajęć tak, aby osiągnąć najlepszą efektywność osób, z którymi pracuje.

Piotr Pech, Zastępca Kierownika Sprzedaży Detalicznej, Time Trend

Ostatnio na blogu

Szukasz sposobów na rozwój swojej firmy i jej pracowników?
Chcesz zmienić swoje życie na lepsze?
Zacznij już dziś!

Napisz do mnie, zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Kontakt
Wiktor Tokarski coaching mentoring szkolenia

Instytut Szkoleń i Coachingu Wiktor Tokarski

Poznaj ofertę coachingu i szkoleń

Tytuł

Przejdź do góry