Ciekaw jesteś jak DISK robi zakupy? DISK to model osobowości, który składa się z czterech głównych typów: Dominanta, Inicjatywnego, Stałego i Korygującego. Każdy z tych typów skupia się na innych aspektach podczas procesu zakupowego. Każdy ma inne oczekiwania wobec samego procesu zakupowego i każdy ma inne preferencje. Warto je poznać, aby umieć dopasować się do poszczególnych typów zachowań.

Zacznijmy od Dominanta. Dominant kupuje rzeczy, które podkreślają jego status i są sprawdzone, ale jego decyzje zakupowe są błyskawiczne i przemyślane. Inicjatywny lubi zakupy, ponieważ dają mu możliwość spotkania ludzi i pokazania się, a przy wyborze kieruje się atrakcyjnością i wyjątkowością przedmiotu. Stały lubi zakupy w towarzystwie kogoś, komu ufa, i woli bezpieczne i sprawdzone opcje, a sprzęty, które kupuje, muszą być trwałe i posiadać rozszerzoną gwarancję. Trudno mu będzie odmówić, gdy miły sprzedawca zaproponuje dokupienie czegoś w promocji. Korygujący zaś przykłada dużą wagę do szczegółów i lubi mieć wszystko pod kontrolą, dlatego jego decyzje zakupowe są dokładnie przemyślane i często poprzedzone badaniem rynku. Osoby Korygujące pobijają rekordy jeśli chodzi o długość podejmowania decyzji, a sprzedawcy obawiają się ich dociekliwych pytań. Korygujący zwraca uwagę na jakość i funkcjonalność przedmiotów oraz lubi kupować u osób, które są rzetelne i profesjonalne.

Jak DISK robi zakupy? Ogólnie rzecz biorąc, każdy z tych typów osobowości ma swoje własne preferencje i sposoby podejścia do zakupów, więc ważne jest, aby rozważyć ich indywidualne potrzeby i styl podczas procesu zakupowego.

Zapraszam Cię do wysłuchania 15 odcinka podcastu „Coach Wiktor” w którym odpowiadam na pytanie jak kupuje DISK, czyli Dominanci, Inicjatywni, Stali i Korygujący. Jeśli zaś chciałbyś/chciałabyś sprawdzić swój typ zachowań i lepiej poznać persologa zapraszam Cię na szkolenia. Więcej informacji znajdziesz tutaj www.wiktortokarski.pl/persolog