Strona główna » O mnie » Business coach
Business coach2023-05-13T11:05:06+02:00

W czym mogę Ci pomóc jako business coach?

Wiele osób odwiedzających moja stronę internetową, a także media społecznościowe wie o tym, że zajmuję się prowadzeniem szkoleń miękkich, a także, że jestem coachem. Niektórzy widzą, że oprócz obok life coachingu zajmuję się także coachingiem biznesowym i że posługuję się nazwą „business coach” na określenie tej części mojej działalności. Dzisiaj postanowiłem wyjaśnić kim jest business coach, jakie są zasadnicze różnice między pracą business coacha a pracą trenera biznesu, a także w czym jako business coach mogę Ci pomóc.

Kim jest business coach?

Business coach to ktoś, kto wspiera w rozwoju zawodowym osoby pracujące na stanowiskach menedżerskich w firmach i organizacjach, a także tych pracowników, którzy przygotowują się do zarządzania innymi. Z usług business coachów korzystają zarówno właściciele firm, osoby nimi zarządzające, menedżerowie wszystkich poziomów oraz osoby, które mają pełnić takie role.

Business coach dla mnie?

Zakres tematów, nad którymi można pracować w procesie coachingu biznesowego jest bardzo szeroki, ale ich kontekst (w odróżnieniu do life coachingu) dotyczy zawsze sposobu wykonywania pracy oraz zarządzania pracownikami. Z business coachem można więc pracować nad polepszeniem swoich kompetencji menedżerskich jak i rozwiązywaniem konkretnych problemów czy stawianiem czoła wyzwaniom. Najczęstsze cele, które stawiają sobie osoby korzystające z pomocy business coachów są następujące:

 • usprawnienie komunikacji z pracownikami;
 • rozwiązywanie konfliktów w zespole;
 • zwiększenie produktywności;
 • skuteczne delegowanie zadań i odpowiedzialności;
 • zarządzanie przez cele;
 • polepszenie współpracy z innymi zespołami i ich menedżerami;
 • nastawienie na realizację celów firmy;
 • prowadzenie zespołu w czasie zmiany;
 • organizacja czasu pracy;
 • przekazywanie informacji zwrotnej;
 • rekrutacja;
 • proces onboardingu nowych pracowników;
 • automotywacja;
 • motywowanie innych.

Na czym polegają sesje coachingu z business coachem?

Sesje coachingu odbywane z business coachem nastawione są na realizację konkretnych celów. Mogą to być cele rozwojowe (np. chcę lepiej zarządzać podległym mi zespołem), albo cele interwencyjne (np. jak pomóc w rozwiązywaniu trudnych sytuacji z pracownikami). Na pierwszej lub jednej z pierwszych sesji coachingu biznesowego ustala się cel ogólny. Cały proces coachingu biznesowego nastawiony jest na dążenie do realizacji tegoż. Każda sesja coachingu powinna zbliżać do realizacji celu ogólnego, choć czasem zdarza się, że w ramach procesu coachingu cel ogólny ulega zmodyfikowaniu, zredefiniowaniu lub całkowitej zmianie. Praca business coacha polega na podążaniu za klientem, zadawaniu adekwatnych pytań, a także pomocy w rozumieniu siebie oraz procesu, który się dzieje.

Jaka jest różnica między business coachem a trenerem biznesu?

Niekiedy pojęcia „business coach” oraz „trener biznesu” są utożsamiane ze sobą. Tymczasem można być business coachem nie będąc trenerem biznesu, a także być trenerem biznesu nie będąc – jednocześnie – business coachem. Zasadnicza różnica między tymi dwoma zawodami polega na sposobie pomagania klientom. Nieco upraszczając i uogólniając można powiedzieć, że trener biznesu po poznaniu potrzeb danej firmy przygotowuje program szkolenia/treningu, w czasie którego uczestnicy pogłębiają swoją wiedzę oraz umiejętności w zakresie, który jest przewidziany programem szkolenia. W przypadku business coacha sprawa wygląda inaczej. Business coach dowiaduje się nad czym jego klient będzie pracować dopiero na pierwszej lub jednej z pierwszych sesji. Business coach nie przygotowuje specjalnego programu rozwojowego dla klienta, ale za nim podąża. Business coach jest nastawiony na słuchanie, zadawanie trafnych pytań i towarzyszenie klientowi w osiągnięciu celu. Zadaniem business coacha nie jest przekazywanie wiedzy.

Business coaching i trening w jednym procesie

Łączenie metod coachingowych oraz treningowych jest możliwe wtedy, gdy klient wyrazi takie oczekiwanie wobec osoby, która ma prowadzić proces. Ja osobiście spotykam się z oczekiwaniem, aby w czasie procesu coachingu stosować także metody treningowe. W niektórych firmach, dla których świadczę usługi coachingu, to oczekiwanie jest wyrażone od samego początku – „Decydujemy się na Pańskie usługi, bo chcemy aby nasi menedżerowie dostali dwa w jednym – coaching oraz trening”, w innych pojawia się w trakcie procesu. Łączenie metod coachingowych i treningowych – z perspektywy mojego doświadczenia – jest zwykle bardzo efektywnym sposobem rozwoju menedżerów i osób przygotowujących się do tej roli.

Business coach. Jak skorzystać z pomocy?

W mojej praktyce świadczę usługi business coachingu (lub business coachingu łączonego z elementami treningu biznesowego) zarówno w formule spotkań osobistych jak i w formie online. W przypadku firm, które decydują się na rozwój kilku/kilkunastu pracowników istnieje możliwość dojazdu do siedziby klienta i odbywania sesji coachingu tamże. Z business coachingu w formie online (lub przez telefon) korzystają najczęściej osoby spoza Krakowa, w którym mieszkam. Często są to przedsiębiorcy z zagranicy. Jeśli jesteś zainteresowany coachingiem dla siebie, albo pracowników Twojej firmy/organizacji – zapraszam do kontaktu.

Szukasz sposobów na rozwój osobisty?

Napisz, zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Opinie klientów

Skorzystałem z ok. 10 indywidualnych sesji coachingowych online u Wiktora i bardzo cenię sobie efekty, jakie one przyniosły, co więcej, widzę, że ten proces cały czas trwa, mimo, że zakończyliśmy współpracę ponad rok temu. Przede wszystkim podbudowałem swoje poczucie wartości i dowiedziałem się o swoich mocnych stronach oraz o tym, jak pracować nad obszarami, które wymagają u mnie polepszenia i rozwoju. Cały proces odbywał się w serdecznej i pełnej empatii atmosferze, aczkolwiek podejście Wiktora było konkretne i absolutnie nie folgował mi, dzięki czemu ten proces oceniam jako bardzo owocny. Serdecznie polecam coaching u Wiktora szczególnie tym, którzy oceniają się jako osoby bardzo wrażliwe, z dużymi potrzebami duchowymi, ponieważ na pewno znajdziecie podczas tych spotkań dużo zrozumienia i wsparcia, co pomoże się Wam otworzyć i przyśpieszyć cały proces. Bardzo Ci dziękuję Wiktor za pomoc na mojej drodze. Liczę na to, że jeszcze przyjdzie czas, że będziemy kontynuować naszą współpracę. Pozdrawiam serdecznie.

Michał Rudaś, muzyk

Mój coaching pod czujnym okiem Wiktora trwał 1,5 roku. Tyle czasu potrzebowałam aby odważnie pójść dalej naprzód przez życie. Zapisałam się aby pracować nad swoją asertywnością. Pamiętam dzień gdy Wiktor zapytał się mnie „Kasiu kochasz siebie?”. Lubiłam się ale moja miłość do siebie była gdzieś daleko. I myślę, że to kluczowe pytanie było przełomem. Mogę z całym przekonaniem powiedzieć że praca z Wiktorem w tym temacie była dla mnie najważniejszą lekcją miłości do siebie i innych jaką mogłam otrzymać. […] Lepszego coacha nie mogłam sobie wymarzyć. Nie tylko dobrego trenera ale i człowieka z pasją. Wrażliwość empatia, mądrość, umiejętność dzielenia się wiedzą to Wiktor.

Katarzyna Guz, księgowa

Miałam niesamowitą przyjemność uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez Pana Wiktora. Niesamowite jakie umiejętności posiada ten człowiek, jak potrafi sprawić, że zazwyczaj zamknięci w sobie ludzie otwierają się i zaczynają uśmiechać. Emanuje z Niego życzliwość, ciepło. On, po prostu, kocha ludzi a profesjonalizm i podejście do nas sprawiły, że szkolenie na które nikt z nas nie miał ochoty przyniosło nam wiele radości. Wspaniały człowiek i trener, gorąco polecam.

Renata Pawłowska

Wiktor, coach z powołania. Człowiek, dzięki któremu zaczęłam patrzeć na świat z innej perspektywy. Mentor, któremu zawdzięczam ogromną przemianę psychiczną i fizyczną. Osoba, której będę wdzięczna za przekazaną wiedzę i możliwość jej poznania.

Joanna Marek

Miałam ten zaszczyt uczestniczyć na szkoleniach prowadzonych przez Wiktora Tokarskiego, które były przeprowadzone profesjonalnie i w miłej atmosferze, bardzo ciekawe i pouczająco. Wiele z tych zajęć wyniosłam i wprowadziłam kilka zmian w swoim życiu. Wiktor to dobry człowiek. Umie doradzić, wysłuchać i pomóc. Jest to osoba godna zaufania, szczera, konkretna, inteligentna, a na dodatek ma świetne poczucie humoru. Polecam z całego serca!

Justyna Wilk-Fijołek

Gratuluję profesjonalizmu i zaangażowania w każdym detalu. Szkolenie przeprowadzane w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze w sposób ciekawy, a co najważniejsze bardzo efektywny. Szczerze Polecam!!!

Mariola Tokarczyk

Szkolenie godne polecenia. W ciekawy sposób przedstawione i omówione zostały trudne zagadnienia z licznymi praktycznymi przykładami i zastosowaniami. Trener komunikatywny, otwarty na sugestie i potrzeby słuchaczy. Serdecznie polecam Wiktora.

Agnieszka Barnowska

Warsztaty z Wiktorem to wielka przyjemność, ciekawe i pouczające, otwierające umysł i oczy na wiele ważnych kwestii, ludzi i świat. Wiktor oprócz przekazywania cennej wiedzy na każdym spotkaniu zaraża swoim entuzjazmem i pozytywną energią. To pełen pasji, konkretny profesjonalista! Polecam każdemu, kto chce odmienić coś w swoim życiu!

Katarzyna Kulpa

Miałam okazję poznać Wiktora i uczestniczyć na jego zajęciach. Wspaniały człowiek z powołaniem. Uwielbia pracę z ludźmi, a ludzie pracę z nim. Bardzo polecam! Ja osobiście jestem zachwycona. Gratuluję. Oby tak dalej. Dziękuję.

Aneta Geleta

Szkolenie w którym uczestniczyłam było bardzo treściwe i motywujące. Wiktor jest świetnym fachowcem i wspaniałym człowiekiem. Szczerze polecam.

Zofia Ziemnik

Wiktor to bardzo dobry człowiek i trener. Potrafi wysłuchać , doradzić i pomóc. Warsztaty z nim to sama przyjemność. Polecam!

Katarzyna Kijanka

Wiktor to bardzo miły i sympatyczny człowiek. Ma podejście do ludzi. Szkolenie było bardzo ciekawe.

Joanna Lorek

Zajęcia które prowadził Wiktor, były niezwykle pouczające i ukazujące rzeczy na które nie zwracamy uwagi bądź patrzymy na dane rzeczy w złym świetle do rzeczywistości. Polecam organizowane przez Wiktora szkolenia wszystkim osobom które chcą zmienić coś w swoim myśleniu i zacząć na nowo widzieć świat, ludzi i wydarzenia z życia w innych kolorach niż do tej pory. Atmosfera na zajęciach jest niezwykle miła i spokojna. Polecam warsztaty prowadzone przez Pana Wiktora każdemu.

.

Patryk Śniegucki

Serdecznie polecam współpracę z Wiktorem jako coachem personalnym. W trakcie naszych spotkań Wiktor pomógł mi samodzielnie okryć blokujące mnie przekonania i nawyki. Na każdym etapie czułam pełne wsparcie, bezpieczeństwo i zrozumienie. Coaching z Wiktorem pomógł mi znaleźć najlepsze rozwiązania na dziś i nie mam wątpliwości, że to czego się nauczyłam pomoże mi również w przyszłości.

Michelle Antonik

Wiktor to bardzo mądry i dobry człowiek. Zajęcia prowadzone przez Niego były ciekawe, pouczające i zabawne w pewnych momentach. Myślę, że wiele z tych zajęć wyniosłam bardzo się cieszę, że miałam okazję poznać Pana Wiktora i dziękuję.

Kasia Oleksyk

Polecam szkolenie prowadzone przez Wiktora. Ten człowiek naprawdę wie co robi i kocha to robić .Potrafi dotrzeć do człowieka nawet nie wiadomo kiedy i pomimo, że bardzo się przed tym bronimy. Jestem mu bardzo wdzięczna za to, że potrafił mi pomóc uwierzyć w siebie, dał ogromnego „kopa”. Polecam każdemu. Wiktor jest naprawdę człowiekiem z powołaniem i bardzo otwartym na ludzi.

Anka Postrożny

Bardzo polecam Wiktora, jako coacha/trenera ze względu na to, że w trakcie spotkań stwarza przyjazną i komfortową atmosferę. Jest 100% profesjonalistą, maksymalnie skupionym na tym, żeby pomóc zrealizować założone cele. Nawet gdy ktoś usilnie próbuje wyprowadzić go z obranych torów 🙂 Bardzo dziękuję!

Katarzyna Kałamarz

Na pierwsze zajęcia szłam zdenerwowana. Nie wiedziałam czego się spodziewać po prowadzącym. Po kilku minutach Wiktor dał się poznać jako człowiek który lubi kontakt z ludźmi. Jest to właściwa osoba na właściwym miejscu. Polecam!!!

Justyna Bodziony

Miałam przyjemność uczestniczyć w szkoleniach Wiktora. Jest osobą bardzo kompetentną i odpowiednio wykształconą. Wie co robi i robi to z pasją. Bije od niego ciepło i zaufanie. Ma doskonały przekaz, którym potrafi dotrzeć do największego niedowiarka. Człowiek dzięki któremu poznałam lepiej siebie, swoje mocne i słabe strony. Który zachęcił mnie do walki o siebie i swoje marzenia. Polecam każdemu żeby choć raz miał wziął udział w jego warsztatach i przekonał się jaki to dobry mentor. Wiktor potrafi pokazać jaki człowiek jest, czego pragnie w głębi serca, jakie są jego marzenia i zmotywować do działania. Jeszcze raz dzięki Wiktor, że stanąłeś na mojej drodze i potrafiłeś dotrzeć do mnie. Pozdrawiam gorąco.

.

Jadwiga Zgrzeblak-Twardowska

Bardzo pouczające zajęcia, prowadzone w miłej atmosferze. Wiktor to sympatyczny, miły człowiek.

Agnieszka Ruchała

Serdecznie polecam Wiktora. Zajęcia, które prowadził były bardzo ciekawie i pouczające. Bardzo dużo mogłam z nich się nauczyć. Chwila prywatnej rozmowy z Wiktorem pomogła mi spojrzeć na moje osobiste problemy zupełnie z innej perspektywy. Dużo jego rad wprowadziłam w swoje życie i z tego bardzo się cieszę.

Beata Kurzeja

Zajęcia z Wiktorem były super! Z miłą chęcią się w nich uczestniczyło chociaż przed pierwszym spotkaniem były obawy. Jednak na końcu szkolenia przyszła myśl, że szkoda, że to się tak szybko skończyło.

Elżbieta Rams

Wiktor to fantastyczny trener i fantastyczny człowiek, który chce i potrafi zrozumieć drugą osobę. Szkolenie potrafi zamienić w świetną zabawę, dzięki czemu nie wieje nudą, a człowiek przyswaja informacje z przyjemnością. Na zajęciach nie czujesz się jak w szkole choć zadaje zadania domowe!!! Polecam z całego serca i pozdrawiam gorąco.

Sylwia Głowa

Uczestniczenie w szkoleniu prowadzonym przez Wiktora, to sama przyjemność. Myślę że jest to człowiek który uwielbia swoją pracę i dzięki temu tak potrafi dotrzeć do ludzi, do konkretnego człowieka. Wiktor jeszcze raz dziękuję za to, że mogłam dzięki Tobie zrozumieć wiele spraw, o których wcześniej nie miałam pojęcia.

Bernadeta Szczurek

Pan Wiktor to osoba bardzo konkretna otwarta na ludzi i elastyczna. Jest bardzo kompetentny w tym co robi posiada wspaniałą wiedzę w wielu dziedzinach. Jego zajęcia były niezwykle ciekawe, prowadził je w sposób zrozumiały dla każdego. Nawet jeśli ma się lenia, aby uczestniczyć w zajęciach, to po pierwszym spotkaniu ma się ochotę na więcej i więcej… Osobiście polecam serdecznie współpracę z Panem Wiktorem.

Aga Wojciechowska

Zdecydowanie polecam coaching z Wiktorem. Nasza współpraca trwała około dwóch lat. Często poruszałem trudne dla mnie osobiste sprawy zawsze znajdując zrozumienie i wsparcie. Miałem też przyjemność uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez Wiktora. Pełen profesjonalizm.

Jakub Grywalski

Oferta business coachingu (oferta indywidualna)

Business coaching

300PLN
 • Spotkanie osobiste
 • Czas trwania sesji 50 minut

Business coaching

450PLN
 • Spotkanie osobiste
 • Czas trwania sesji 80 minut

Business coaching

250PLN
 • Sesja przez telefon/skype
 • Czas trwania sesji 50 minut

Business coaching

400PLN
 • Sesja przez telefon/skype
 • Czas trwania sesji 80 minut

Oferta business coachingu (oferta dla firm i instytucji)

Oferta coachingu biznesowego dla firm i instytucji wyceniana jest indywidualnie. Chętnie przygotuję taką wycenę dla Twojej firmy. Zapraszam do kontaktu.

+48 530 535 539

kontakt@wiktortokarski.pl

tokarski.wiktor

Ostatnio na blogu

Wpływ przekonań na życie i karierę. Jak odkryć i zmienić negatywne przekonania

piątek, 2 czerwca, 2023|

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego robisz to, co robisz w swojej pracy? Dlaczego podejmujesz [...]

Wiktor Tokarski coaching mentoring szkolenia

Instytut Szkoleń i Coachingu Wiktor Tokarski

Tytuł

Przejdź do góry