Business coaching2022-11-28T14:42:07+01:00
Szczęśliwy pracownik po sesji coachingu biznesowego

Business coaching

Business coaching to bardzo efektywny sposób podnoszenia kompetencji i osiągania zamierzonych celów. Cele wyznaczane są przez osobę odbywającą proces coachingu, a jeśli jest to coaching w ramach firmy lub organizacji to wpływ na wyznaczanie celów mają też przełożeni danego pracownika. Praca coacha z managerem/pracownikiem jest zindywidualizowana. Coach podąża za coachee (osoba korzystająca z coachingu), dopasowuje się do jego dynamiki oraz wyzwań jakie napotyka na swojej drodze.

W procesie business coachingu są wzmacniane i rozwijane kompetencje komunikacyjne, zarządcze (w przypadku osób będących managerami), interpersonalne i sprzedażowe. Osoba korzystająca z business coachingu uzupełnia braki i wypełnia luki kompetencyjne, co pozwala jej bardziej efektywnie wykonywać swoją pracę i przesunąć się na wyższy poziom kariery zawodowej.

Business coaching jest dedykowany przede wszystkim managerom, a także kandydatom na stanowiska zarządcze. Według New Research Reveals Emerging Best Practices 77% managerów potwierdza skuteczność coachingu.

Business coaching – co można osiągnąć w takcie procesu?

Business coaching nastawiony jest na rozwój umiejętności miękkich po to, aby przekładały się na twarde wskaźniki biznesowe.

Dzięki coachingowi managerowie i inni pracownicy osiągają wzrost efektywności w pełnionej roli w firmie, lepiej rozpoznają i wykorzystują swój potencjał; nabywają umiejętność planowania długofalowych działań; są lepiej usposobieni i bardziej otwarci na zmiany; poprawiają swoje zdolności komunikacyjne i interpersonalne; są bardziej efektywni w realizacji stawianych przed nimi celów; lepiej wykorzystują czas w pracy i rozwijają/nabywają umiejętności zarządcze.

Jak odbywa się business coaching?

 1. Następuje nawiązanie relacji z coachem, analiza stanu aktualnego i ustalenie celów coachingu.
 2. Klient i coach ustalają zasady wzajemnej współpracy (kontrakt coachingowy).
 3. Rozpoczyna się praca na sesjach coachingu, które trwają od 1,5-2 godzin i odbywają się regularnie, nie rzadziej niż raz na 4 tygodnie. Najbardziej efektywną częstotliwością są spotkania co 2 tygodnie i trwające 1,5 godziny.
 4. Między sesjami coachee wykonuje zadania ustalone na sesji.
 5. Efektywna współpraca z coachem może trwać od 3 do 9 miesięcy.

Business coaching i jego formy

Palec wskazujący na słowo coaching

Podstawową formą business coachingu są indywidualne sesje. Jednak bardzo ciekawym i niesamowicie efektywnym sposobem na pracę z klientem jest shadow coaching nazywany też coachingiem on the job. W czasie sesji tego typu coach jest przyjaznym obserwatorem klienta w środowisku jego pracy, jest jego „cieniem” (ang. shadow). Dzięki temu może zobaczyć jak coachee funkcjonuje w swoim środowisku pracy, a następnie przekazuje mu informację zwrotną ze szczególnym uwzględnieniem celów całego procesu coachingowego.

Inną formą pracy jest coaching zespołowy. Proces coachingu dotyczy wtedy całego zespołu. W sesjach uczestniczą więc jego członkowie, a czas trwania sesji wynosi około 3-4 godzin (w zależności od ustaleń).

Osoby zainteresowane indywidualnymi sesjami business coachingu dla siebie, albo business coachingiem dla pracowników swojej firmy zapraszam do kontaktu. W przypadku współpracy z firmami ceny za sesje coachingowe ustalane są indywidualnie.

Szukasz sposobów na rozwój swojej firmy i jej pracowników?
Zapraszam do skorzystania z business coachingu.

Napisz do mnie lub zadzwoń.

Kontakt

Business coaching – kup sesję

Business coaching

350PLN
 • Spotkanie osobiste
 • Czas trwania sesji 50 minut

Business coaching

500PLN
 • Spotkanie osobiste
 • Czas trwania sesji 80 minut

Business coaching

300PLN
 • Sesja przez telefon/skype
 • Czas trwania sesji 50 minut

Business coaching

450PLN
 • Sesja przez telefon/skype
 • Czas trwania sesji 80 minut

Opinie klientów

Wiktor pomógł mi przejść przez duże zmiany – wspierał mnie swoją wiedzą w przygotowaniu do przejęcia 350-osobowego zespołu. Korzystałem z sesji coachingowych zarówno w kwestiach zawodowych jak i prywatnych. Coaching indywidualny prowadził również dla osób z mojego zespołu. Poza tym szkolenia, które Wiktor prowadził dla Pracowników, którzy rozpoczynali swoją drogę z zarządzaniem, były zawsze wysoko oceniane przez uczestników i przeze mnie. Polecam współpracę z Wiktorem!

Marcin Mańko, Kierownik Sprzedaży Detalicznej, Time Trend

W grudniu 2018 r. brałem udział w prowadzonym przez p. Wiktora szkoleniu Master Manager. Jestem z niego bardzo zadowolony, ponieważ z jednej strony uporządkowało mi ono wiedzę a z drugiej dzięki niemu spojrzałem na swoje kompetencje w nowy sposób. Po szkoleniu zacząłem bardziej świadomie wykorzystywać swoje mocne strony i lepiej dobierałem sposób współpracy z osobami wokół mnie. W roku 2019 miałem przyjemność uczestniczyć w sesjach coachingu indywidualnego prowadzonych przez p. Wiktora. Były to dla mnie spotkania pomagające radzić sobie z problemami życia zawodowego. Znalazłem w nich również dużo rozwiązań, które wykorzystuje prywatnie. Ceniłem sobie szczególnie bardzo trafne zadawanie pytań przez p. Wiktora, które przybliżały mnie do odpowiedzi oraz zwiększały ilość dostępnych rozwiązań w ważnych dla mnie sprawach, ale co też było dla mnie wyjątkowo cenne pozostawiały mnie z ważnymi refleksjami. Szczególnie polecam spotkania z p. Wiktorem osobom szukającym połączenia merytorycznego przygotowania, fachowej pomocy w rozwoju zawodowym i ceniącym sobie brak budowania dystansu pomiędzy szkoleniowcem/coachem a osobą, która szuka u niego rozwoju.

Kamil Bekier, General Manager, Noble Place - Legic Ltd.

Miałam przyjemność uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez Wiktora, a także brałam udział w indywidualnych sesjach coachingowych. Wiktora cechuje wyjątkowy profesjonalizm i wysokie umiejętności interpersonalne, ale także wyjątkowe podejście do każdego. Jakość prowadzenia szkoleń grupowych jak i indywidualnych zawsze była na wysokim poziomie. Wiktor bardzo mi pomógł na początku drogi managera. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Wiktorem i serdecznie polecam każdemu, kto chce się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności nie tylko biznesowe.

Dominika Błachnio, Specjalista ds. Importu i Marketingu, Grupa ZIBI S.A.

Miałam i mam nadal okazję pracować z Wiktorem zarówno podczas organizacji szkoleń, jako również uczestnik oraz w sesjach coachingowych. Wiktor w czasie współpracy wykazuje się pełnym zaangażowaniem, zawsze przygotowany do każdego spotkania, przy tym niezwykle wykazując empatię do każdego z uczestników. Pełen profesjonalizm – w częściach merytorycznych, indywidualne podejście. Szkolenia prowadzone przez Wiktora zawsze kończyły się uśmiechem u każdego uczestnika i zadowoleniem. Profesjonalista w swoim fachu. Jako osoba – życzliwy, wzbudzający zaufanie, a uśmiech towarzyszy Wiktorowi nieustannie.

Monika Kotalczyk, HR Coordinator, HR Business Partner, Grupa ZIBI S.A.

Z coachingu u Wiktora korzystałem przez 2 lata. Dzięki niemu zdobyłem motywację do stawania się lepszym człowiekiem w tym lepszym pracownikiem. Dzięki pracy z Wiktorem odkryłem swoje silne strony i nauczyłem się radzić sobie ze słabościami. Nauczyłem się też planować zadania tak aby zrealizować je na czas i ograniczyć stres związany z presją terminu, co przydaje mi się codziennie w mojej pracy zawodowej. Wiktor pomógł mi zmienić moje podejście do pracy, dzięki temu jej wykonywanie daje mi więcej satysfakcji. W pracy z Wiktorem ceniłem sobie jego rzetelność, punktualność i umiejętność dostosowania się do mojego tempa pracy. Polecam współpracę z Wiktorem wszystkim, którzy chcieliby rozwinąć się zawodowo, ale uważają, że osiągnęli już szczyt swoich możliwości. Wiktor potrafi przesunąć tą granicę.

Robert Rodzinka, Dyrektor Finansowy, Villa Verde

Decyzję o shadow coachingu podjęłam z pełną świadomością trudności i konsekwencji. Zdecydowałam się na współpracę z Wiktorem, bowiem byłam pewna jego wysokich kompetencji i dobrych intencji. Dla mnie było to bardzo ciekawe doświadczenie, które pozwoliło mi uczyć się w czasie rzeczywistym, ale również wprowadzać zmiany na podstawie uzyskanej informacji zwrotnej.

Trzeba przyznać, że Wiktor jest świetnym obserwatorem i doskonale zauważa ważne aspekty, które niewidoczne dla mnie znacznie utrudniały realizację zaplanowanych czynności.

Praca z Wiktorem w obszarze shadow coachingu w moim naturalnym środowisku pozwoliła mi na wypracowanie skuteczniejszych praktyk, które obecnie znacznie poprawiają efektywność pracy i osiąganie celów. Podczas pracy Wiktor wykazał się ogromnym profesjonalizmem i był w pełni zaangażowany a udzielane informacje zwrotne były szczere i budujące. To co uzyskałam dzięki tej współpracy, to solidne podstawy do wprowadzania korzystnych zmian w moich codziennych obowiązkach oraz wskazówki do lepszego funkcjonowania w otoczeniu.

Shadow coaching z Wiktorem to inspirujące doświadczenie. To jak dawka tlenu w drodze na szczyt.

Joanna Antonik, Koordynator Sprzedaży, Trener, Allianz Polska S.A.

Pracowałam z Wiktorem indywidualnie i brałam udział w szkoleniach prowadzonych dla większej grupy. Pełen pozytywnej i dobrej energii, skutecznie pozwala budować wiarę w siebie i odbudowywać pogmatwane relacje z innymi ludźmi. Pozwala uwierzyć we własne możliwości i daje wskazówki jak to osiągnąć. Szczerze polecam każdemu Wiktora jako coacha w celach prywatnych jak i zawodowych.

Marzena Trejnis, Sales Marketing Manager, Noble Place - Legic Ltd.

Zarówno coaching jak i szkolenie „Master Manager” były przeprowadzane są na wysokim poziomie. Na uwagę zasługuje rzetelny sposób poruszanych zagadnień związanych z tematem szkolenia, indywidualne podejście, otwartość, komunikatywność oraz partnerski styl. Wiktor reprezentuje wysoki poziom merytoryczny podczas spotkań coachingowych oraz szkoleniowych. Nie boi się nowych wyzwań i chętnie stosuje nowatorskie rozwiązania na sali szkoleniowej. Potrafi wybrać odpowiednie narzędzia i techniki prowadzenia zajęć tak, aby osiągnąć najlepszą efektywność osób, z którymi pracuje.

Piotr Pech, Zastępca Kierownika Sprzedaży Detalicznej, Time Trend

Ostatnio na blogu

Szukasz sposobów na rozwój swojej firmy i jej pracowników?
Chcesz zmienić swoje życie na lepsze?
Zacznij już dziś!

Napisz do mnie, zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Kontakt
Wiktor Tokarski coaching mentoring szkolenia

Instytut Szkoleń i Coachingu Wiktor Tokarski

Poznaj ofertę coachingu i szkoleń

Tytuł

Przejdź do góry