Jak komunikuje się Dominant? W kontaktach z innymi ludźmi Dominant cechuje się bezpośredniością i konfrontacyjnym podejściem. Nie lubi tracić czasu na small talki i chętnie od razu przechodzi do rzeczy. W rozmowie nie ukrywa emocji, zwłaszcza zniecierpliwienia, ale potrafi też trzymać je na wodzy, gdy sytuacja tego wymaga. Lubi wchodzić w zażarte spory i debaty, a także skracać rozmowy, mówiąc szybko i krótko.

Ulubione zwroty Dominantów to m.in. „szybko, krótko i na temat” oraz „przejdźmy do rzeczy”. Lubią też mówić „do brzegu” oraz używać zwrotu „po pierwsze, po drugie, po trzecie” w celu uporządkowania swoich myśli.

W komunikacji z Dominantem należy unikać nadmiernego ekscytowania się i emocji, braku zdecydowania, zbytniego wchodzenia w szczegóły i tracenia czasu na small talki. Dominant nie lubi też zbyt wolnego tempa mówienia i zagarniania uwagi dla siebie oraz sprzeciwiania się jego pomysłom na podstawie emocjonalnych argumentów.

Aby skutecznie komunikować się z Dominantem, należy przede wszystkim być bezpośrednim i konkretnym, nie tracić czasu na niepotrzebne szczegóły i umieć wyciągać najważniejsze wnioski z rozmowy. Ważne jest też, aby nie wywoływać jego zniecierpliwienia i potrafić trzymać emocje na wodzy, gdy jest to konieczne. Jak komunikuje się dominant? Ważne jest, aby być bezpośrednim, konkretnym i skupionym na najważniejszych kwestiach, unikając niepotrzebnych emocji i szczegółów.

Zapraszam Cię do wysłuchania 11 odcinka podcastu „Coach Wiktor” w którym rozwijam temat komunikacji Dominantów. Jeśli zaś chciałbyś/chciałabyś sprawdzić swój typ zachowań i lepiej poznać persologa zapraszam Cię na szkolenia. Więcej informacji znajdziesz tutaj www.wiktortokarski.pl/persolog