Jak komunikuje się Stały? Osoby ze Stałym typem osobowości charakteryzują się spokojnym i bezpośrednim sposobem komunikacji. Są nastawieni na słuchanie, pomaganie i spełnianie tego, czego chcą inni, co sprawia, że są uwielbiani przez swoich rozmówców. Stały zawsze będzie skupiony na innych, a nie na sobie, ale także będzie utrzymywał dystans, zwłaszcza na początku znajomości.

Stali są skłonni do zgadzania się na rzeczy, które dla nich są niekorzystne, ponieważ chcą wspierać innych i być pomocni. Jednakże mają tendencję do marudzenia, gdy są niezadowoleni z sytuacji, w której się znajdują. Dlatego ważne jest, aby słuchać ich uważnie i rozumieć, co im dolega.

Ulubione zwroty osób Stałych to „spokojnie, pomału”, „jaki mamy plan?”, „jak mogę Ci pomóc?”, „co o tym myślisz?”, „my, razem, wspólnie”. Są to słowa, które wskazują na ich nastawienie na współpracę i pomoc innym. Stały skupia się zarówno na ludziach, jak i na detalach, co pomaga im w utrzymaniu porządku i sprawnym działaniu. Dba również o ciepły tembr głosu, co sprawia, że inni czują się przy nim bezpiecznie i komfortowo.

Odpowiedź na pytanie o to jak komunikuje się Stały pozostałaby niepełna gdybyśmy nie uwzględnili tego czego Stali nienawidzą w komunikacji? Wymuszania i lekceważenia innych ludzi oraz sytuacji konfliktowych, które – po prostu – są dla nich trudne do zniesienia. Nie lubią również chaosu i zbyt dużego tempa, a także braku odpowiedniej ilości czasu na rozmowę. Stali również nie lubią, gdy rozmowa skupia się wyłącznie na faktach, a emocje zostają pominięte. Nie przepadają również za byciem w centrum zainteresowania osób komunikujących się ze sobą.  Dla osób ze Stałym typem osobowości emocje są bardzo ważne i powinny być uwzględniane podczas komunikacji. Brak tzw. small talku również może być dla nich trudny do zniesienia, ponieważ lubią poznawać ludzi i ich motywacje.

Zapraszam Cię do wysłuchania 13 odcinka podcastu „Coach Wiktor” w którym rozwijam temat komunikacji Stałych. Jeśli zaś chciałbyś/chciałabyś sprawdzić swój typ zachowań i lepiej poznać persologa zapraszam Cię na szkolenia. Więcej informacji znajdziesz tutaj www.wiktortokarski.pl/persolog