Strona główna » O mnie » Trener rozwoju osobistego
Trener rozwoju osobistego2023-05-13T11:06:05+02:00
Rozwój osobisty człowieka

W czym mogę Ci pomóc jako trener rozwoju osobistego?

Trener rozwoju osobistego to specjalista, który za pośrednictwem szkoleń pomaga klientom w rozwoju kompetencji osobistych i społecznych. Trener rozwoju osobistego nie musi być coachem, a coach nie musi być trenerem rozwoju osobistego.

Czym jest rozwój osobisty?

Zacznijmy jednak od początku. Termin „rozwój osobisty” w ostatnich latach robi zawrotna karierę. Słyszymy o szkoleniach z rozwoju osobistym, książkach poświęconych rozwojowi osobistemu, a nawet filmach poświęconych temu tematowi. De facto rozwój osobisty to wszystkie działania, które pomagają rozwinąć zdolności i potencjał człowieka umożliwiając mu życie takim życiem jakie sobie wymarzył i jakie chce prowadzić. Rozwój osobisty dokonuje się w ciągu całego ludzkiego życia. Na początku osobami, które pomagają nam w rozwoju osobistym są nasi rodzice/opiekunowie, potem w ten proces włączają się pedagodzy (szkoła, studia) a także inni specjaliści. Celem rozwoju osobistego jest to, abyśmy stali się najlepszymi wersjami samych siebie, umieli radzić sobie z wyzwaniami, które niesie życie, a także skutecznie osiągali założone cele.

Zawrotna kariera rozwoju osobistego

Kariera, jaką w ostatnich latach robi „rozwój osobisty”, jest całkowicie uzasadniona i bardzo słuszna. Zjawisko „rozwoju osobistego” wypełnia poważną lukę jaka powstaje w życiu dorosłego człowieka po ukończeniu przez niego ostatniej szkoły (średniej, czy studiów). Wiele osób na etapie ostatniej szkoły kończyło swoje wysiłki zdobywania wiedzy i doskonalenia siebie. Na szczęście coraz większa liczba ludzi zauważa, że poprzestanie na tym etapie nie wystarcza. Ci ludzie pragną czegoś więcej. Pragną nieustannego rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności. Część z nich w życiu dorosłym zauważa niedoskonałości szkolno-uniwersyteckiego systemu szkolenia i chce uzupełnić wiedzę i rozwinąć te kompetencje, które zostały pominięte w oficjalnej drodze edukacji. To właśnie tę niszę uzupełnia zjawisko rozwoju osobistego proponując szkolenia dopasowane do potrzeb i pomagające w uzupełnieniu luk i rozwoju różnych kompetencji.

Na czym polega trening rozwoju osobistego?

Jako trener rozwoju osobistego prowadzę szkolenia z zakresu kompetencji miękkich, czyli tego wszystkiego, co pozwala człowiekowi na nawiązywanie i utrzymywanie relacji z innymi, odnalezienie się w grupach i innego rodzaju społecznościach, a także rozwiązywanie problemów i dążenie do wyznaczonych celów.

Szkolenia a rozwój osobisty

Najczęstsze szkolenia z rozwoju osobistego, które prowadzę to: trening kompetencji psychospołecznych, trening kompetencji osobistych, trening komunikacji interpersonalnej, a także trening inteligencji emocjonalnej.

Czego można nauczyć się na takich treningach? Oto lista wybranych kompetencji, które są przedmiotem pracy w czasie treningów rozwoju osobistego:

 • umiejętność skutecznego komunikowania się z innymi;
 • budowanie pewności siebie i adekwatnego poczucia własnej wartości;
 • rozwiązywanie konfliktów;
 • budowanie i wzmacnianie postawy asertywnej;
 • szanowanie granic własnych i cudzych;
 • zmiana niewspierających przekonań;
 • rozwijanie umiejętności radzenia sobie ze stresem;
 • wzmacnianie umiejętności radzenia sobie z nieprzyjemnymi emocjami;
 • przekazywanie własnych opinii i przekonań;
 • budowanie wzmacniających relacji z innymi.

Szkolenia z rozwoju osobistego, w zależności od zakresu tematycznego, mogą trwać od kilku do kilkudziesięciu godzin. Przykładowo prowadzony przeze mnie trening kompetencji psychospołecznych prowadzę w dwóch wersjach. Pierwsza trwa 3 dni, czyli 24 godziny zegarowe. Druga to 5 dni szkoleniowych, czyli 40 godzin pracy.

Coaching a rozwój osobisty

Wiele osób zastanawia się czy coaching jest jedną z metod rozwoju osobistego. Na ten temat toczy się nawet merytoryczny spór w środowisku profesjonalnych coachów. Nie będę przedstawiać szczegółów tego sporu, gdyż dla większości osób nie są one ani interesujące, ani konieczne. Ja osobiście stoję na stanowisku, że coaching jest jednym z narzędzi, które pomagają i przyśpieszają rozwój osobisty. Jednak metody stosowane w „czystym” procesie coachingu są inne niż te używane przez trenerów rozwoju osobistego. Ja w mojej praktyce łączę oba podejścia. Jako trener rozwoju osobistego i jednocześnie coach używam zarówno metod coachingowych jak i treningowych, gdyż takie połączenie uważam za najbardziej korzystne dla moich klientów.

Trener rozwoju osobistego zaprasza

Jeśli jesteś zainteresowany/a rozwojem osobistym – zapraszam do kontaktu.

Szukasz sposobów na rozwój osobisty?

Napisz, zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Opinie klientów

Skorzystałem z ok. 10 indywidualnych sesji coachingowych online u Wiktora i bardzo cenię sobie efekty, jakie one przyniosły, co więcej, widzę, że ten proces cały czas trwa, mimo, że zakończyliśmy współpracę ponad rok temu. Przede wszystkim podbudowałem swoje poczucie wartości i dowiedziałem się o swoich mocnych stronach oraz o tym, jak pracować nad obszarami, które wymagają u mnie polepszenia i rozwoju. Cały proces odbywał się w serdecznej i pełnej empatii atmosferze, aczkolwiek podejście Wiktora było konkretne i absolutnie nie folgował mi, dzięki czemu ten proces oceniam jako bardzo owocny. Serdecznie polecam coaching u Wiktora szczególnie tym, którzy oceniają się jako osoby bardzo wrażliwe, z dużymi potrzebami duchowymi, ponieważ na pewno znajdziecie podczas tych spotkań dużo zrozumienia i wsparcia, co pomoże się Wam otworzyć i przyśpieszyć cały proces. Bardzo Ci dziękuję Wiktor za pomoc na mojej drodze. Liczę na to, że jeszcze przyjdzie czas, że będziemy kontynuować naszą współpracę. Pozdrawiam serdecznie.

Michał Rudaś, muzyk

Mój coaching pod czujnym okiem Wiktora trwał 1,5 roku. Tyle czasu potrzebowałam aby odważnie pójść dalej naprzód przez życie. Zapisałam się aby pracować nad swoją asertywnością. Pamiętam dzień gdy Wiktor zapytał się mnie „Kasiu kochasz siebie?”. Lubiłam się ale moja miłość do siebie była gdzieś daleko. I myślę, że to kluczowe pytanie było przełomem. Mogę z całym przekonaniem powiedzieć że praca z Wiktorem w tym temacie była dla mnie najważniejszą lekcją miłości do siebie i innych jaką mogłam otrzymać. […] Lepszego coacha nie mogłam sobie wymarzyć. Nie tylko dobrego trenera ale i człowieka z pasją. Wrażliwość empatia, mądrość, umiejętność dzielenia się wiedzą to Wiktor.

Katarzyna Guz, księgowa

Miałam niesamowitą przyjemność uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez Pana Wiktora. Niesamowite jakie umiejętności posiada ten człowiek, jak potrafi sprawić, że zazwyczaj zamknięci w sobie ludzie otwierają się i zaczynają uśmiechać. Emanuje z Niego życzliwość, ciepło. On, po prostu, kocha ludzi a profesjonalizm i podejście do nas sprawiły, że szkolenie na które nikt z nas nie miał ochoty przyniosło nam wiele radości. Wspaniały człowiek i trener, gorąco polecam.

Renata Pawłowska

Wiktor, coach z powołania. Człowiek, dzięki któremu zaczęłam patrzeć na świat z innej perspektywy. Mentor, któremu zawdzięczam ogromną przemianę psychiczną i fizyczną. Osoba, której będę wdzięczna za przekazaną wiedzę i możliwość jej poznania.

Joanna Marek

Miałam ten zaszczyt uczestniczyć na szkoleniach prowadzonych przez Wiktora Tokarskiego, które były przeprowadzone profesjonalnie i w miłej atmosferze, bardzo ciekawe i pouczająco. Wiele z tych zajęć wyniosłam i wprowadziłam kilka zmian w swoim życiu. Wiktor to dobry człowiek. Umie doradzić, wysłuchać i pomóc. Jest to osoba godna zaufania, szczera, konkretna, inteligentna, a na dodatek ma świetne poczucie humoru. Polecam z całego serca!

Justyna Wilk-Fijołek

Gratuluję profesjonalizmu i zaangażowania w każdym detalu. Szkolenie przeprowadzane w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze w sposób ciekawy, a co najważniejsze bardzo efektywny. Szczerze Polecam!!!

Mariola Tokarczyk

Szkolenie godne polecenia. W ciekawy sposób przedstawione i omówione zostały trudne zagadnienia z licznymi praktycznymi przykładami i zastosowaniami. Trener komunikatywny, otwarty na sugestie i potrzeby słuchaczy. Serdecznie polecam Wiktora.

Agnieszka Barnowska

Warsztaty z Wiktorem to wielka przyjemność, ciekawe i pouczające, otwierające umysł i oczy na wiele ważnych kwestii, ludzi i świat. Wiktor oprócz przekazywania cennej wiedzy na każdym spotkaniu zaraża swoim entuzjazmem i pozytywną energią. To pełen pasji, konkretny profesjonalista! Polecam każdemu, kto chce odmienić coś w swoim życiu!

Katarzyna Kulpa

Miałam okazję poznać Wiktora i uczestniczyć na jego zajęciach. Wspaniały człowiek z powołaniem. Uwielbia pracę z ludźmi, a ludzie pracę z nim. Bardzo polecam! Ja osobiście jestem zachwycona. Gratuluję. Oby tak dalej. Dziękuję.

Aneta Geleta

Szkolenie w którym uczestniczyłam było bardzo treściwe i motywujące. Wiktor jest świetnym fachowcem i wspaniałym człowiekiem. Szczerze polecam.

Zofia Ziemnik

Wiktor to bardzo dobry człowiek i trener. Potrafi wysłuchać , doradzić i pomóc. Warsztaty z nim to sama przyjemność. Polecam!

Katarzyna Kijanka

Wiktor to bardzo miły i sympatyczny człowiek. Ma podejście do ludzi. Szkolenie było bardzo ciekawe.

Joanna Lorek

Zajęcia które prowadził Wiktor, były niezwykle pouczające i ukazujące rzeczy na które nie zwracamy uwagi bądź patrzymy na dane rzeczy w złym świetle do rzeczywistości. Polecam organizowane przez Wiktora szkolenia wszystkim osobom które chcą zmienić coś w swoim myśleniu i zacząć na nowo widzieć świat, ludzi i wydarzenia z życia w innych kolorach niż do tej pory. Atmosfera na zajęciach jest niezwykle miła i spokojna. Polecam warsztaty prowadzone przez Pana Wiktora każdemu.

.

Patryk Śniegucki

Serdecznie polecam współpracę z Wiktorem jako coachem personalnym. W trakcie naszych spotkań Wiktor pomógł mi samodzielnie okryć blokujące mnie przekonania i nawyki. Na każdym etapie czułam pełne wsparcie, bezpieczeństwo i zrozumienie. Coaching z Wiktorem pomógł mi znaleźć najlepsze rozwiązania na dziś i nie mam wątpliwości, że to czego się nauczyłam pomoże mi również w przyszłości.

Michelle Antonik

Wiktor to bardzo mądry i dobry człowiek. Zajęcia prowadzone przez Niego były ciekawe, pouczające i zabawne w pewnych momentach. Myślę, że wiele z tych zajęć wyniosłam bardzo się cieszę, że miałam okazję poznać Pana Wiktora i dziękuję.

Kasia Oleksyk

Polecam szkolenie prowadzone przez Wiktora. Ten człowiek naprawdę wie co robi i kocha to robić .Potrafi dotrzeć do człowieka nawet nie wiadomo kiedy i pomimo, że bardzo się przed tym bronimy. Jestem mu bardzo wdzięczna za to, że potrafił mi pomóc uwierzyć w siebie, dał ogromnego „kopa”. Polecam każdemu. Wiktor jest naprawdę człowiekiem z powołaniem i bardzo otwartym na ludzi.

Anka Postrożny

Bardzo polecam Wiktora, jako coacha/trenera ze względu na to, że w trakcie spotkań stwarza przyjazną i komfortową atmosferę. Jest 100% profesjonalistą, maksymalnie skupionym na tym, żeby pomóc zrealizować założone cele. Nawet gdy ktoś usilnie próbuje wyprowadzić go z obranych torów 🙂 Bardzo dziękuję!

Katarzyna Kałamarz

Na pierwsze zajęcia szłam zdenerwowana. Nie wiedziałam czego się spodziewać po prowadzącym. Po kilku minutach Wiktor dał się poznać jako człowiek który lubi kontakt z ludźmi. Jest to właściwa osoba na właściwym miejscu. Polecam!!!

Justyna Bodziony

Miałam przyjemność uczestniczyć w szkoleniach Wiktora. Jest osobą bardzo kompetentną i odpowiednio wykształconą. Wie co robi i robi to z pasją. Bije od niego ciepło i zaufanie. Ma doskonały przekaz, którym potrafi dotrzeć do największego niedowiarka. Człowiek dzięki któremu poznałam lepiej siebie, swoje mocne i słabe strony. Który zachęcił mnie do walki o siebie i swoje marzenia. Polecam każdemu żeby choć raz miał wziął udział w jego warsztatach i przekonał się jaki to dobry mentor. Wiktor potrafi pokazać jaki człowiek jest, czego pragnie w głębi serca, jakie są jego marzenia i zmotywować do działania. Jeszcze raz dzięki Wiktor, że stanąłeś na mojej drodze i potrafiłeś dotrzeć do mnie. Pozdrawiam gorąco.

.

Jadwiga Zgrzeblak-Twardowska

Bardzo pouczające zajęcia, prowadzone w miłej atmosferze. Wiktor to sympatyczny, miły człowiek.

Agnieszka Ruchała

Serdecznie polecam Wiktora. Zajęcia, które prowadził były bardzo ciekawie i pouczające. Bardzo dużo mogłam z nich się nauczyć. Chwila prywatnej rozmowy z Wiktorem pomogła mi spojrzeć na moje osobiste problemy zupełnie z innej perspektywy. Dużo jego rad wprowadziłam w swoje życie i z tego bardzo się cieszę.

Beata Kurzeja

Zajęcia z Wiktorem były super! Z miłą chęcią się w nich uczestniczyło chociaż przed pierwszym spotkaniem były obawy. Jednak na końcu szkolenia przyszła myśl, że szkoda, że to się tak szybko skończyło.

Elżbieta Rams

Wiktor to fantastyczny trener i fantastyczny człowiek, który chce i potrafi zrozumieć drugą osobę. Szkolenie potrafi zamienić w świetną zabawę, dzięki czemu nie wieje nudą, a człowiek przyswaja informacje z przyjemnością. Na zajęciach nie czujesz się jak w szkole choć zadaje zadania domowe!!! Polecam z całego serca i pozdrawiam gorąco.

Sylwia Głowa

Uczestniczenie w szkoleniu prowadzonym przez Wiktora, to sama przyjemność. Myślę że jest to człowiek który uwielbia swoją pracę i dzięki temu tak potrafi dotrzeć do ludzi, do konkretnego człowieka. Wiktor jeszcze raz dziękuję za to, że mogłam dzięki Tobie zrozumieć wiele spraw, o których wcześniej nie miałam pojęcia.

Bernadeta Szczurek

Pan Wiktor to osoba bardzo konkretna otwarta na ludzi i elastyczna. Jest bardzo kompetentny w tym co robi posiada wspaniałą wiedzę w wielu dziedzinach. Jego zajęcia były niezwykle ciekawe, prowadził je w sposób zrozumiały dla każdego. Nawet jeśli ma się lenia, aby uczestniczyć w zajęciach, to po pierwszym spotkaniu ma się ochotę na więcej i więcej… Osobiście polecam serdecznie współpracę z Panem Wiktorem.

Aga Wojciechowska

Zdecydowanie polecam coaching z Wiktorem. Nasza współpraca trwała około dwóch lat. Często poruszałem trudne dla mnie osobiste sprawy zawsze znajdując zrozumienie i wsparcie. Miałem też przyjemność uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez Wiktora. Pełen profesjonalizm.

Jakub Grywalski

Oferta life coachingu

Life coaching

300PLN
 • Spotkanie osobiste
 • Czas trwania sesji 50 minut

Life coaching

420PLN
 • Spotkanie osobiste
 • Czas trwania sesji 80 minut

Life coaching

250PLN
 • Sesja online
 • Czas trwania sesji 50 minut

Life coaching

370PLN
 • Sesja online
 • Czas trwania sesji 80 minut

Ostatnio na blogu

Wpływ przekonań na życie i karierę. Jak odkryć i zmienić negatywne przekonania

piątek, 2 czerwca, 2023|

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego robisz to, co robisz w swojej pracy? Dlaczego podejmujesz [...]

Wiktor Tokarski coaching mentoring szkolenia

Instytut Szkoleń i Coachingu Wiktor Tokarski

Tytuł

Przejdź do góry